• Olympiáda z ruského jazyka

• V decembri sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády z ruského jazyka. Súťaže sa zúčastnilo 14 žiakov z 3., 4. a 5. ročníka. Najviac sa darilo štvrtákom, na 1. mieste sa umiestnili Lea Takácsová a Tamara Berkesová, na 2. mieste Ádám Zalabai.

Gratulujeme víťazom.

• Best in English

• Dňa 30. 11. 2022 sme sa tradične zapojili do súťaže Angličtinár roka. Študenti európskych stredných škôl si zmerali sily v “súboji” o najlepšieho angličtinára roka. Súťaž prebiehala formou online testu, ktorý bol spustený pre všetky európske stredné školy súčasne. Test na úrovni B2/C1 podľa európskeho referenčného rámca trval presne 60 minút a testoval všetky aspekty používania jazyka, okrem rozprávania. Test bol náročný, ako požiadavkami na vedomosti, tak aj svojou dĺžkou.

Najlepšie výsledky v rámci školy dosiahla Kitti Szűcs (3.A), Liana Filová (5.B) a David Michalčík (5.B).

Účasť na súťaži bola pre našich študentov veľmi zaujímavou skúsenosťou, pri ktorej si otestovali svoje vedomosti a poznatky z anglického jazyka.

• Odborná exkurzia v Nitre

• Dňa 13.1.2023 sa žiaci III. B a III. C zúčastnili odbornej exkurzie v Metro cash&carry v Nitre, zameranej na technologické procesy vo veľkoobchode.

METRO Cash & Carry SR, s. r. o. je medzinárodná spoločnosť, ktorá sa špecializuje na veľkoobchodný a maloobchodný predaj. Na Slovensku sa nachádza 6 predajní, a my sme navštívili tú v Nitre. Žiaci mali možnosť prezrieť si všetky oddelenia potravinárskeho a nepotravinárskeho tovaru a zistiť čo je náplňou práce vedúcich jednotlivých úsekov. Dozvedeli sa, ako sa tovar objednáva, ktorý tovar zostáva na paletách, ktorý sa ručne vybaľuje do regálov, čo sa stane s potravinami, ktoré sa nepredajú, či ako sa v Metre recykluje. Ďakujeme vedúcemu nitrianskej prevádzky, pánovi Kajankovi, ako aj vedúcim jednotlivých oddelení, ktorí ochotne odpovedali na všetky zvedavé otázky.

• Školské kolo SIP

• Dňa 14. decembra 2022 sa uskutočnilo na elokovanom pracovisku v Nitre školské kolo olympiády v písaní na počítači.

Súťaže sa zúčastnilo 7 žiakov z 3. B a 4. B triedy

Na 1. mieste sa umiestnila žiačka 4. B Simona Máčiková s 301,0 čistými údermi za minútu, na 2. mieste Tamara Humayová zo 4. B, ktorá dosiahla 212,9 čistých úderov za minútu a na 3. mieste Tamara Šreyerová zo 4. B s počtom 212,0 čistých úderov za minútu.

Simona postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční 8. februára 2023 na Obchodnej akadémii v Šuranoch.

Srdečne blahoželáme a víťazke naďalej držíme palce.

• Školská kadernícka súťaž - Iskolai fodrász verseny

• V decembri sa u nás v škole uskutočnila školská súťaž kaderníčok. Do súťaže sa zapojili dievčatá z 3. D triedy. Súťažilo sa v dvoch kategóriách.

V kategórii Kreatívnych drdolov sa umiestnili:

1. Chanel Lakatoš

2. Korina Kardos

3. Alexandra Tóth

Dievčatá použili vlastnoručne vyrobené doplnky. V tejto kategórii sa umiestnili:

1. Chanel Lakatoš

2. Korinna Koncz

3. Korina Kardos

Gratulujeme a želáme ďalšie úspechy!!!

Decemberben a III.D osztályban a fodrászok egy iskolai verseny keretén belül megmérettették az ügyességüket.

A fantázia konty fésülésben a következők a nyertesek:

1. Lakatoš Chanel

2. Kardos Korina

3. Tóth Alexandra

A kontyokba saját készítésű díszeket tűztek:

1. Lakatoš Chanel

2. Koncz Korinna

3. Kardos Korina

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk!!!