• Erasmus+ 2023

• Od 1. mája do 28. augusta 2023 sa 4 žiaci učebného odboru hostinský 8 žiakov študijného odboru bilingválna obchodná akadémia zúčastnili 4-mesačnej pracovnej stáže v Budapešti. Stáž sa realizovala v rámci projektu Erasmus+. Naši čašníci a kuchári si rozširovali svoje vedomosti a praktické zručnosti v 4-hviezdičkovom hoteli Memories Old Town. Študenti obchodnej akadémie praxovali na rôznych pracoviskách ako Impact Hub Budapest, Vidll Király Boutique Apartments. Počas stáže spoznali povinnosti a úlohy zamestnancov, vykonávali administratívne činnosti, prácu so zákazníkom, mali možnosť nahliadnuť do činnosti firiem a byť ich súčasťou. Zdokonalili sa v maďarskom a anglickom jazyku. Vo voľnom čase navštívil rôzne pamätihodnosti, Margitin ostrov, Námestie Hrdinov a hrad Vajdahunyad. V rámci spoločného programu strávili pekné chvíle pri Balatone. Zvyšok voľného času trávili v kinách a obchodných centrách. Zamestnávatelia pozitívne hodnotili prácu študentov, na čo sme ako škola veľmi hrdí. Skupina sa vrátila domov s množstvom zážitkov, príjemných spomienok a nových priateľstiev.

Iskolánk 4 diákja vendéglátós szakról és 8 diákja a bilingvális kereskedelmi akadémia tanulmányi szakról 2023. május. 1. és augusztus 28. között az ERASMUS + PRO projekt (terv) keretén belül részt vett egy 4 hónapos szakmai gyakorlaton Budapesten. A vendéglátós szak diákjai gyakorlati tudásukat négy csillagos szállodában a Hotel Memories Old townban bővítették. A kereskedelmi akadémia diákjai a GYEK Club egyesület segítségével különböző munkahelyeken gyakorlatoztak mint az Impact Hub Budapest , Vidll és a Király Boutique Apartments. Diákjaink a szakmai gyakorlat alatt megismerhették az alkalmazottak kötelességeit, feladatait, valamint betekintettek a Budapesti munkahelyek működésébe. A gyakorlat során fejleszthették mind a magyar, mind az angol nyelvtudásukat. Diákok a szabadidejükben meglátogatták Budapest nevezetességeit pl. a Margit-szigetet, Hősök terét és a Vajdahunyad várát. Közös programon belül a Balatonnál is voltak. Moziban és bevásárló központokban töltötték el maradék szabadidejüket. A munkahelyek a diákok szorgalmas munkáját oklevéllel értékelték. A csoport sok sikerélménnyel, tapasztalattal, kellemes emlékkel és új barátságokkal tért haza.