• Deň učiteľov v Nitre / Tanítónap Nyitrán

• 27. marca 2024 sa uskutočnilo pri príležitosti Dňa učiteľov slávnostné odovzdávanie pamätných listov pre 36 skvelých pedagógov nitrianskeho kraja. Medz nimi bola ocenená aj naša hlavná majsterka odborného výcviku Bc. Silvia Bottyánová, ktorej touto cestou srdečne gratulujeme a želáme jej veľa elánu do ďalšej práce s talentovanými žiakmi!!!

2024. március 27-én, Pedagógusnap alkalmából ünnepélyes keretek között adták át a Nyitra megye 36 nagyszerű pedagógusának emléklevelét. Közülük díjazták a szakképzés vezető mesterünket, Bc. Bottyán Silviát akinek szívből gratulálunk és sok-sok energiát kívánunk a tehetséges tanulókkal végzett további munkájához!!!

• Odborný workshop

• 21. a 27. marca 2024 sa uskutočnil na našej škole v Štúrove a EP v Nitre pre maturitné ročníky workshop z oblasti personalistiky na tému pracovného pohovoru, tvorby motivačného listu a funkčného životopisu. Prednášajúcimi boli majiteľ firmy Personality Group p. Peter Križan, p. Hanáčková a p. Dranga. Žiaci sa dozvedeli o nových trendoch písania životopisu, priebehu pracovného pohovoru, ktoré onedlho môžu zúžitkovať v reálnom živote.

V Štúrove bol workshop spojený aj s prezentáciou o možnostiach štúdia na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorú viedla p. doc. Ing. Loreta Schwarczová, Phd.

• Exkurzia v Mochovciach

• Dňa 20. 3. 2024 sa žiaci I.B a II.B trriedy EP SOA v Nitre zúčastnili odbornej exkurzie v zábavno-vzdelávacom centre Energoland v Mochovciach.

Žiakov čakalo viac ako 40 exponátov a odborný výklad. Pozreli si film Odysea v 3D kine, užili si cestu objavov na futuristickej motorke a mnohé iné.

• Diskusia na diplomatickej úrovni

• 18. marca 2024 sa žiaci 1. ročníka EP SOA v Nitre zúčastnili diskusie s britským veľvyslancom, ktorá sa konala na pôde Univerzity Konštantína Filozofa.

• Odmeňovali sme expertov

• Naši žiaci sa každoročne zapájajú do súťaže Expert Geniality Show. V tomto roku sa zapojilo 20 žiakov, z nich traja Oliver Gajdoš, III.C, Andrea Horváthová a Simona Desatova, IV.B, sa umiestnili v prvej štvrtine na Slovensku a získali titul Top Expert.

Úspešným riešiteľom gratulujeme a tešíme sa z nich.

Ostatným ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Účelové cvičenie

• 11. a 12. marca 2024 sme pre našich žiakov 1.A, 1.D, 2.A, 2.D, 3.A a 3.B triedy zorganizovali účelové cvičenie.

V pondelok sme sa vybrali k sútoku Hrona a Dunaja, kde sme okrem iného mohli vidieť, v akej výške bola hladina Dunaja pri zimných záplavách. V utorok sme sa vydali k ostrihomskej bazilike, kde sa sme mohli kochať výhľadom na Štúrovo a Kováčovské kopce.

• Valentínska kvapka krvi

• Dňa 20. februára 2024 sa niektorí naši žiaci a učitelia zúčastnili dobrovoľného darovania krvi, ktoré sa uskutočnilo v Mestskom kultúrnom stredisku v Štúrove.