• Olympiády a odborné súťaže

• "Šťastie ťa môže stretnúť - úspechu musíš chodiť naproti."

Stanislav Komenda

Žiaci našej školy sa zúčastňujú prevažne jazykovej olympiády v anglickom jazyku a odborných súťaží.

Olympiáda z anglického jazyka pre žiakov bilingválneho štúdia sa uskutočňuje na úrovni 2C1 Spoločného európskeho referenčného rámca, resp. pre "native speaker-ov" na úrovni 2C2.  Súťaže "Best in English" sa môže zúčastniť ktorýkoľvek žiak, ak si trúfne súťažiť so svojimi kolegami z celej Európy. Máš talent v oblasti herectva? Každý rok sa zúčastňujeme Divadelného festivalu v Nitre, kde žiaci vystupujú v cudzojazyčných predstaveniach.

Ani v odborných súťažiach nezaháľame. Žiaci našej študentskej firmy (v rámci programu Junior Achievement Slovensko) sú účastníkmi workshopov a veľtrhov, ktoré sú spojené sú súťažami v oblasti podnikateľských a riadiacich zručností. Okrem toho sa naši žiaci môžu zapojiť aj do súťaže Spracovania informácií na počítači (inak povedané písanie na počítači), kde sa súťaží v rýchlosti a presnosti odpisu textu za 10 minút. Toto všetko môžeš zažiť v študijnom odbore obchodná akadémia - bilingválne štúdium.

Žiaci 3-ročných učebných odborov sa zúčastňujú Olympiády z anglického jazyka v kategórii 2D. Pre žiakov s vyučovacím jazykom maďarským sa uskutočňuje súťaž "Poznaj slovenskú reč", ktorej sa tiež každoročne zúčastňujeme. Okrem toho sme sa niekoľkokrát zapojili aj do súťaže písania v runovom písme.

Naši kuchári a čašníci sú pravidelnými účastníkmi gastronomických súťaží v oblasti prípravy jedál, prestierania a obsluhovania, prevažne v Maďarsku (Verõce, Tata, Szolnok, Budapešť a iné). Kaderníci sa zúčastňujú súťaží ako sú Zlaté nožnicie, Koruna kreativity, InterBeauty a iné).

Samozrejme ani šport nám nie je cudzí. Okrem športových akcií, ktoré organizuje naša škola (florbal, badminton), sa zúčastňujeme aj streetbalovaých, futsalových a futbalových turnajov.

V sekcii "Úspechy našich žiakov" si môžete pozrieť dosiahnuté výsledky.