• Dôraz na cudzie jazyky

• "Iný jazyk znamená iné videnie sveta"

Federico Fellini

V dnešnom globalizovanom svete, keď človek ani nemusí cestovať, aby spoznával nových ľudí a ich kultúru, zvyky a tradície je nevyhnutné, aby ovládal cudzie jazyky. A nielen to, požiadavku na ovládanie niektorého svetového jazyka nám predkladajú aj zamestnávatelia, pretože či sa to niekomu páči alebo nie... svet sa zmenšuje, vzájomná prepojenosť a závislosť jednotlivých krajín sa prehlbuje a to sa odzrkadľuje aj vo sfére firemnej či podnikateľskej.

Preto vedieme žiakov k tomu, aby boli otvorení k štúdiu cudzích jazykov. Na našej škole ponúkame okrem vyučovacích jazykov, ktorými sú slovenský, anglický (bilingválne štúdium) a maďarský jazyk, aj možnosť si zvoliť štúdium anglického, španielskeho alebo nemeckého jazyka.

Okrem toho vychováme našich žiakov k hrdosti k svojmu etniku, národnosti a k vzajomnej tolerancii.