• Individuálny prístup

• "Čo som zatiaľ videl, v škole... sú zameraní na vymazanie individuality."

Franz Kafka

Snažíme sa, aby u nás v škole hore uvedený výrok Franza Kafku neplatil. Vieme, že každý žiak je osobnosťou s charakteristikami, ktoré sú jedničné a neopakovateľné. Každý z nás má vrodené vlastnosti, dobré aj zlé. Úlohou školy je dobré vlastnosti žiaka zdokonaľovať, a ukázať mu cestu k získaniu ďalších vlastností, ktoré budú jeho osobnosť rozvíjať.

Žiaci počas štúdia na našej škole získavajú poznatky a zručnosti z ekonómie, cudzích jazykov, gastronómie a kaderníckych služieb. Všetci žiaci majú možnosť tieto poznatky a zručnosti rozvíjať a prehlbovať. Samozrejme nie každý to využije, treba chcieť.

Naši učitelia a majstri odborného výcviku sa žiakom, ktorí sú cieľavedomí, ktorí chcú byť lepší ako ostatní, individuálne venujú a pripravujú ich v rôznych oblastiach štúdia. Okrem toho je samozrejmosťou, že naša škola podpouje aj mimoškolskú činnosť žiakov. Tešíme sa každému úspechu našich žiakov, či je to na školskej úrovni alebo v osobnom živote.