• História školy

• História našej školy sa začala písať 19. mája 1992, keď na základe žiadosti Ing. Ondreja Mokosa - zakladateľa školy - bola do siete stredných škôl zaradená Súkromná obchodná akadémia, Kereskedelmi Magánakadémia s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským. a dvoma formami štúdia - 4-ročným a 2-ročným pomaturitným štúdiom.

Začiatok školského roka pre budúcich prvákov bol u nás neformálne posunutý na posledný augustový týždeň a to z dôvodu organizovania "spoznávacieho tábora". Tábor sa konal vždy na brehu rieky Hron, neďaleko Štúrova. Dlhé roky sa nám darilo túto skvelú akciu uskutočňovať, no rozmachom internetu a výpočtovej techniky záujem o pobyt v prírode a osobný kontakt u mladých ľudí postupne klesal... Škoda.

V roku 1994 sme prvýkrát organizovali maturitné skúšky a slávnostne odovzdávali maturitné vysvedčenia (pomaturitné štúdium).

Každým rokom sa niečo menilo. Zavádzala sa nová výpočtová technika, nové formy vyučovania, stavalo sa, rekonštruovalo.

Našu školu navštívilo niekoľko významných osobností spoločenského života, napr. Michal Kováč - prvý prezident Slovenskej republiky (1996), poslanci Národnej rady SR: Robert Fico (1997), František Mikloško (2000), Iván Farkas (2002), Boris Essender - tlačový tajomník Výboru regiónov EÚ (2008), eurosposlanec Richard Sulík (2018).

V roku 2001 bola podpísaná družobná zmluva so Strednou odbornou školou  v Baji (Maďarsko), Odvtedy sme sa niekoľkokrát navzájom navštívili, organizovali sme spoločné športové dni a zúčastnili sme sa aj spoločného cezhraničného projektu "Bez hraníc - Határtalanul".

V roku 2006 sa zriaďovateľom školy stáva spoločnosť VSOM, s . r. o. Dovtedy bol zriaďovateľom školy Ing. Ondrej Mokos ako fyzická osoba.

Počnúc školským rokom 2011/2012 sme zaviedli nový 5-ročný študijný odbor - obchodná akadémia-bilingválne štúdium - zamerané na ekonomické vzdelávanie v slovenskom a anglickom jazyku, resp. v maďarskom a anglickom jazyku. Súčasne sme otvorili naše Elokované pracovisko v Nitre, kde v súčasnosti študuje cca. 100 žiakov v študijnom odbore obchodná akadémia-bilingválne štúdium.

Na jar 2012 náš zriaďovateľ VSOM, s. r. o. delimitoval Súkromnú strednú odbornú školu s vyučovacím jazykom maďarským vo Svodíne. Portfólio nášho zriaďovateľa sa teda rozrástlo o ďalšiu strednú školu zameranú na 3-ročné učebné odbory pracovník /pracovníčka v gastronómii a kaderník/kaderníčka a 2-ročný nadstavbový študijný odbor podnikanie v remeslách a službách.

V rámci racionalizácie a znižovania administratívnych úkonov sme sa v roku 2013 rozhodli spojiť 2 školy. Takto vznikol nový právny subjekt: Súkromná spojená škola s 2 organizačnými zložkami: Súkromná obchodná akadémia - Kereskedelmi Magánakadémia a Súkromná stredná odborná škola - Magán Szakközépiskola.

V marci 2013 bol riaditeľ školy Ing. Ondrej Mokos ocenený Veľkou Medailou Sv. Gorazda za celoživotnú pedagogickú a riadiacu prácu a úspechy vo výchovno-vzdelávacom procese a v auguste 2013 sa vzdal dlhoročnej funkcie riaditeľa. Naďalej ostáva majiteľom školy. Za riaditeľku bola vymenovaná zástupkyňa školy PaedDr. Emília Szitásová.

Škola sa neustále prispôsobuje novým trendom, investuje do novej techniky, výstavby vzdelávacích priestorov a skvalitňovania vyučovacieho procesu. Podľa možností sa zúčastňujeme rôznych projektov: Comenius (2010-2012), Bez hraníc - Határtalanul (2012-2013), Erasmus+ (2016/2017, 2017/2018, 2019/2020, 2021/2022, 2022/2023).

19. mája 2022 sme oslávili 30. výročie založenia Súkromnej obchodnej akadémie, kde učitelia a žiaci pripravili krásny kultúrny program, ktorý pokračoval slávnostnou recepciou pre pozvaných hostí a zamestnancov školy.

• Elokované pracovisko Nitra

• Elokované pracovisko Nitra Súkromnej spojenej školy v Štúrove bolo zriadené školským rokom 2011/2012. V prvom roku pôsobenia bola otvorená 1 trieda s počtom žiakov 15. V súčasnosti u nás študuje cca. 100 žiakov v piatich ročníkoch denného štúdia.

Elokované pracovisko /EP/ sa nachádza v príjemnom prostredí v centre Nitry v zadnom trakte budovy VBC. Priestory EP sú obnovené, vybavené IT, zabezpečujú študentom nerušenú a kvalitnú výuku. Nie sme škola masového typu, študentom sa snažíme vytvoriť rodinnú atmosféru, čo nám potvrdila nejedna návšteva alebo rodič.

V EP Súkromnej spojenej školy Štúrovo majú uchádzači o štúdium možnosť študovať odbor obchodná akadémia – bilingválne štúdium. Tento 5-ročný študijný odbor je zameraný na odborné ekonomické vzdelávanie v slovenskom a anglickom jazyku.